środa, 29 wrzesień 2021 06:11

Wizyna gości z zaprzyjaźnionej szkoły z Bernstadt

W miniony poniedziałek gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów z zaprzyjaźnionej z nami szkoły z Bernstadt. Spotkanie realizowane było w ramach projektu unijnego pn. „Spotkania z baśniową historią dwóch bliźniaczych miast Zawidów i Bernstadt auf dem Eigen”, na który gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022. We wcześniejszych spotkaniach uczniowie klasy VII a razem z rówieśnikami z Bernstadt uczestniczyli w warsztatach witrażu oraz grze terenowej, rozgrywanej na ulicach miasta Zawidowa. Trzecie spotkanie zawierało w sobie elementy zabaw integracyjnych i występów artystycznych. Nasi goście zaprezentowali Teatr Cieni. Spektakl opowiadał  historię związaną miastem Bernstadt. Obejrzeliśmy również występ "naszych gimnastyczek", które prowadzi pani Małgorzata Niedźwiecka. Podsumowany został także konkurs literacki. Wiązał się on z napisaniem bajki, której historia rozgrywała się w Zawidowie lub Bernstadt. Wpłynęły ciekawe prace. Najlepsze z nich zostały nagrodzone. Całość kończył krótki poczęstunek przygotowany dla uczestników projektu.