środa, 29 wrzesień 2021 11:38

Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody International Dot Day, czyli Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzień Kropki miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcenie ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, nieszablonowy. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach i ścianach szkoły. Podczas lekcji oglądaliśmy film „The Dot” oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości. Uczniowie rysowali swój talent w dużych kropkach, które następnie zawisły na Drzewach Talentów. Młodsi uczniowie stworzyli ze swoich talentów stonogę albo wrzucili swoje utalentowane kropki jesiennemu jeżowi na grzbiet. Motyw kropki był obecny w różnych działaniach. Były gry matematyczne, kodowanie oraz wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Najważniejsza jednak w tym dniu była radość uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami. W tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.

Źródło:SU