czwartek, 30 wrzesień 2021 10:54

Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Wydarzenie to zostało ogłoszone po raz pierwszy przez Polską Izbę Książki we wrześniu 2001 roku. Celem Dnia Głośnego Czytania jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do tej bardzo ważnej akcji. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły  pan Krzysztof Mach.

W klasach młodszych  wydarzeniu przyświecało hasło: „Zwykły dzień, niezwykłe przygody”. Zaproszony gość, Burmistrz Miasta Zawidów pan Robert Łężny, przeczytał dzieciom książkę Joanny Kmieć „Dzieciaki z ulicy księżycowej”. Następnie uczniowie dyskutowali o zaletach czytania i wykonali piękne prace plastyczne.

W klasach starszych hasło dnia brzmiało:  „Mały człowiek, wielkie serce”. Wysłuchano audycji przygotowanej przez uczniów klas ósmych pod kierunkiem pani Joanny Łuczko na podstawie książki  „Mały książę” A. Saint-Exupéry'ego. W klasach, wraz z nauczycielami, omówiono zalety czytania. Uczniowie przygotowali także prace plastyczne na podstawie przeczytanych fragmentów książki.

Dzień Głośnego Czytania na stałe zagościł w kalendarzu imprez naszej szkoły, promuje czytelnictwo i biblioteki.  Nad przebiegiem całej imprezy czuwała pani Monika Kapszewicz.